Sassuolo – Juventus 4:2 (2:1). Fatalne błędy w obronie decydują o porażce

Grafika Meczowa Juvepoland Sassuolo Juventus Serie A

Juventus po serii absurdalnych błędów w defensywie przegrywa na wyjeździe z drużyną Sassuolo, tracąc aż cztery bramki. Sassuolo pierwszą bramkę zdobyło już w 12. minucie meczu po fatalnej interwencji Wojciecha Szczęsnego. Kilka minut później Bianconeri odpowiedzieli akcją Chiesy, po której udało się wyrównać. Na przerwę schodzili jednak przegrywając 2:1. W drugiej połowie, znów za sprawą Chiesy, udało się wyrównać, jednak kolejny błąd formacji obronnej szybko oddał prowadzenie zespołowi z Emilii-Romanii. W doliczonym czasie gry kuriozalną samobójczą bramkę zaliczył jeszcze Federico Gatti, ustalając wynik spotkania. Przy stanie 2:1 Berardi ostro wszedł w kostkę Bremera, za co powinien otrzymać czerwoną kartkę, w żaden sposób nie usprawiedliwia to jednak postawy Bianconerich.

Sassuolo – Juventus 4:2 (2:1)
12′ Laurienté, 41′ Berardi, 82′ Pinamonti, 95′ Gatti (sam.) – 21′ Vina (sam.), 78′ Chiesa

Sassuolo (4-2-3-1): Cragno – Vina (90′ Ferrari), Ruan (46′ Viti), Erlic, Toljan – Boloca, Henrique – Lauriente (85′ Petersen), Bajrami (85′ Defrel), Berardi – Pinamonti (85′ Castillejo)

Juventus (3-5-2): Szczęsny – Gatti, Bremer, Danilo – McKennie (59′ Weah), Miretti (46′ Fagioli), Locatelli (83′ Milik), Rabiot, Kostić (46′ Iling Jr)– Chiesa, Vlahović (76′ Kean)

Żółte kartki: Boloca, Berardi, Vina, Pinamonti – Rabiot, Danilo