Strona główna » Aktualności » de Ligt: Ajax nie obawia się nikogo
de Ligt: Ajax nie obawia się nikogo
19-letni Matthijs de Ligt (na zdjęciu) jako kapitan poprowadził wczoraj Ajax do awansu do półfinału Ligi Mistrzów. Holenderski stoper zdobył bramkę na 1:2, która okazał się dla Juventusu gwoździem do trumny.
“To niesamowite. Jestem bardzo szczęśliwy i dumny z zespołu za to co pokazał” – rozpoczął de Ligt dla ViaSportFotball.
We wcześniejszych fazach Ajax potrafił poradzić sobie z Bayernem i Realem Madryt. “Wiedzieliśmy, że posiadamy dużo jakości pod względem technicznym, więc nie obawialiśmy się żadnego rywala. Wiedzieliśmy na co nas stać i tak jak widzicie prezentujemy dobry poziom gry. Nie mamy powodu, aby się kogoś obawiać“.
“Nie myślę jeszcze o półfinale tylko cieszę się tą chwilą, ponieważ nie wiadomo kiedy znów się powtórzy. To była niesamowita noc, która sprawiła nam wiele radości. Nie umiem nawet opisać jak bardzo jestem dumny z tych zawodników. Wiedziałem, że stać nas na awans, ale mimo wszystko to jest niesamowite” – zakończył kapitan Ajaxu.