Juventus – Hellas Werona 2:0. Wymarzone debiuty nowych nabytków, ważne trzy punkty

Grafika Meczowa Juvepoland Serie A Juventus Hellas

Juventus wraca do gry i dopisuje sobie trzy punkty, przesuwając się na czwarte miejsce w klasyfikacji (mając jednak mecz więcej niż piąta Atalanta). Bardzo udane debiuty zaliczają zawodnicy sprowadzeni w zimowym okienku transferowym – zarówno Dusan Vlahović jak Denis Zakaria wpisują się na listę strzelców.

Mecz utrudniała nisko zawieszona nad turyńskim stadionem mgła. Hellas zresztą kolejny raz okazał się wymagającym rywalem. Drużyna z Werony mimo braku najlepszego snajpera, Giovanniego Simeone, podeszła do meczu ambitnie i właściwie przez całe spotkanie atakowała zespół Bianconerich. Goście nie byli jednak w stanie przekuć swoich starań na konkrety – mimo podobnej liczby strzałów obu drużyn zawodnikom Hellasu przez cały mecz jedynie raz udało się celnie uderzyć na bramkę.

Konkrety były za to po stronie Juventusu. Już na początku meczu Vlahović pokazał się z dobrej strony. Pierwsza próba nie zakończyła się powodzeniem, jednak już w 13. minucie po świetnym podaniu Dybali Serb urwał się obrońcom i przerzucił piłkę lobem nad wychodzącym bramkarzem. Początek drugiej połowy nie zmienił dużo w obrazie gry. Hellas atakował, ale to Juventus strzelił bramkę. Tym razem na listę strzelców wpisał się Zakaria. W końcówce meczu Juve mogło jeszcze podnieść prowadzenie, ale strzał z dystansu Vlahovicia był zbyt lekki, a dobrą okazję w 91. minucie kompletnie zmarnował Kean, który na ostatnie kilka minut zastąpił Moratę.

Złą informacją jest kolejne urazy. Najpierw boisko musiał opuścić w 75. minucie kapitan Juve, osiem minut później zejść musiał Zakaria. Na razie nie wiadomo, jak długo będą musieli pauzować.

Juventus – Hellas Werona 2:0 (1:0)
13′ Vlahović (asysta Dybala), 61′ Zakaria (asysta Morata)

Juventus (4-3-3): Szczęsny – Danilo, de Ligt, Chiellini (75′ Rugani), De Sciglio – Zakaria (83′ McKennie) , Arthur, Rabiot – Dybala (75′ Cuadrado), Vlahović, Morata (83′ Kean)

Hellas Werona (3-4-2-1): Montipò – Casale (84′ Sutalo), Gunter, Ceccherini (72′ Retsos) – Depaoli, Ilić (84′ Praszelik), Veloso (46′ Bessa), Lazović – Barak (72′ Kalinić), Tameze – Lasagna

Żółte kartki: 59′ Morata – 17′ Depaoli