Poniedziałkowe okładki włoskiej prasy sportowej, Fiorentina wygrywa na Stadio Maradona

Poniedzialkowe Okladki Wloskiej Prasy Sportowej Fiorentina Wygrywa Na Stadio Maradona

Sprawdźmy o czym dziś pisze się w Italii. Mediolańska La Gazzetta dello Sport, rzymskie Corriere dello Sport oraz turyński Tuttosport – trzy najważniejsze dzienniki sportowe we Włoszech, zapraszamy na szybki przegląd pierwszych stron gazet.

Gazzetta dello Sport – Milan w gwiazdorskiej obsadzie, jak Diavolo otrząsnęli się po derbach. “Charakter mistrzów“. Cardinale cieszy się z pierwszego miejsca, Pioli może wierzyć w tytuł. Napoli zgubiło swoją drogę, pokaz Fiorentiny, Garcia na -7, Viola na trzecim miejscu. Juve, rzuty rożne, rzuty wolne, więcej punktów, więcej goli, Allegri idzie do przodu. Dybala kontuzjowany, Roma obawia się dwóch miesięcy przerwy.

Corriere dello Sport –  Mistrzowie z Napoli upadają, Fiorentina przejmuje inicjatywę (1-3 na Stadio Maradona). Garcia w chaosie, Italiano jest trzeci. Brekalo napoczyna Napoli, Osi wyrównuje na 1-1, Bonaventura i Gonzalez pieczętują zwycięstwo. Rudi: “Odpowiedzialność jest moja“. Dla ciebie, Mou. Roma i 4 gole w Cagliari, to mocny sygnał dla rodziny Friedkinów. Dybala we łzach, są obawy o więzadło boczne. Lazio, dotyk Vecino. Matias uderza ponownie, Atalanta pokonana 3-2. Salernitana, Paulo Sousa gotowy do pożegnania, zwolnienie jest nieuchronne.

Tuttosport – Juve robi miejsce na nowe trofea. Klub prosi Allegriego o tytuły i powiększa salę pucharów w muzeum. Dziś inauguracja nowej galerii, Elkann i dyrektorzy będą obecni. Trener czuje, że drużyna jest z powrotem w jego zasięgu. Toro: Kibice i klub naciskają na trenera, zespół i taktyka muszą się radykalnie zmienić po przerwie na reprezentacje, aby nie narazić wszystkiego na szwank. Dybala, co za strach. Opuszcza boisko we łzach, bojąc się długiej przerwy. Skręcenie kolana, testy dzisiaj. Genoa-Milan i trwająca debata, Calvarese: “Gol powinien być anulowany, kamery pokazują, że piłka dotknęła jego ramienia“. Milan sprzedaje koszulki bramkarskie Giroud.