Poniedziałkowe okładki włoskiej prasy sportowej: dominacja a później cierpienie, Juve wygrywa z Violą

Poniedzialkowe Okladki Wloskiej Prasy Sportowej Dominacja A Pozniej Cierpienie Juve Wygrywa Z Viola

Sprawdźmy o czym dziś pisze się w Italii. Mediolańska La Gazzetta dello Sport, rzymskie Corriere dello Sport oraz turyński Tuttosport – trzy najważniejsze dzienniki sportowe we Włoszech, zapraszamy na szybki przegląd pierwszych stron gazet.

Gazzetta dello Sport – Koci skok. Gol Gattiego i Juve zamyka dla siebie Ligę Mistrzów, obrońca strzela, Szczęsny fruwa. Stara Dama pokonuje Fiorentinę 1-0, Allegri: “Dobry sezon, pracujemy nad lepszym futbolem”. Inter po Bento, brazylijski bramkarz może być następcą Sommera. Napoli strzela 4 gole w Monzy. W czwartek starcie Romy i Milanu w Lidze Europy, Sacchi: “Pioli i De Rossi uczynili Milan i Romę piękniejszymi“.

Corriere dello Sport – Gatti trzyma się mocno, czwarty decydujący gol w sezonie. Juventus najpierw dominował, potem cierpiał, ale pokonał Violę 1-0 i oderwał się od reszty stawki. Cztery punkty przewagi nad Bologną. Fiorentina obudziła się w drugiej połowie, ale Szczęsny był na posterunku. Cagliari pokonuje Atalantę, Bologna remisuje z Frosinone. Napoli i koszmarny początek, a potem 4 gole w 13 minut w Monzy. Osi, Politano, Zieliński i Raspa rozpalają europejskie nadzieje.

Tuttosport – Gatti, czwarty decydujący gol, +4 nad Bolonią. Drugie z rzędu zwycięstwo po wygranej w Coppa, w pierwszej połowie dominacja i nieuznane bramki, cierpienie w drugiej, cud Szczęsnego. Juric czeka na derby, aby nadać sens swojemu Toro. Niedopuszczalna sobotnia wpadka w Empoli, przyszłość wydaje się przesądzona, ale przebłysk przeciwko Juve może podtrzymać europejskie nadzieje. Air Osimhen i inne perełki – Napoli, pokaz mistrzów. Cztery gole w Monzy. Cagliari bliżej utrzymana, Atalanta pokonana.